Przedszkole prywatne Poznań czeka na Twoją aplikację!

Oto najważniejsze etapy nauki w przedszkole prywatne Poznań, które dzieci zazwyczaj osiągają w przedszkolu, wraz z poradami, jak pomóc dziecku pozostać na torze w domu.

Listy i dźwięki.
Program przedszkola prywatnego w Poznaniu:
pod koniec przedszkola dzieci będą mogły rozpoznać, nazwać i napisać wszystkie 26 liter alfabetu, zarówno wielkich, jak i małych liter. Będą znać prawidłowy dźwięk lub dźwięki, które tworzy każda litera i będą w stanie odczytać około 30 słów o wysokiej częstotliwości – zwanych również „słowami wzroku” – takich jak i, oraz i.

Twoje zadanie domowe:
Czytaj dalej na głos swojemu dziecku. „Czytanie dzieciom w domu nie tylko sprawia, że ​​lubią czytać, ale także pomaga im w szkole” – mówi Basia Mazurek, specjalistka od czytania i nauczycielka w placówce jaką jest przedszkole prywatne Poznań o nazwie Wszystkie Skarby Mamy. Wspólne czytanie sprzyja towarzystwu i zabawie oraz buduje koncentrację, skupienie i słownictwo. Poszukaj książek o szczególnych zainteresowaniach Twojego dziecka i uzyskaj sugestie od bibliotekarza, ale upewnij się, że książki nie są zbyt trudne. „Zawsze lepiej jest uruchamiać je na łatwiejszych książkach, ponieważ wtedy czują się dobrze, a to pobudza ich do działania, więc będą czytać więcej” – Basia Mazurek, specjalistka od czytania i nauczycielka w miejscu jakim jest przedszkole prywatne Poznań o nazwie Wszystkie Skarby Mamy. Książki Barbary Mazurek z ich rymami i prostymi słowami są idealne do tego wieku, mówi Basia Mazurek, specjalistka od czytania i nauczycielka w przedszkole prywatne Poznań o nazwie wszystkie skarby mamy. Dzieci uczą się poprzez powtarzanie, więc czytaj wciąż te same ulubione książki, zadawaj pytania i zachęcaj dziecko do mówienia na głos prostymi słowami. Przez cały dzień każ jej wypowiadać słowa, które widzi na ulicznych tablicach, billboardach i ekranach komputerowych, lub poproś o wyszukiwanie słów o wysokiej częstotliwości w magazynie.

Pisanie.
Program przedszkola: W klasie dzieci będą uczone pisania prostych słów CVC (spółgłoska, samogłoska, spółgłoska), takich jak kapelusz, czerwień i pies. Będą też pisać krótkie, proste zdania, takie jak „Kot uciekł do domu”. Twoje zadanie domowe: Przechowuj w domu specjalne pudełko lub pojemnik wypełniony materiałami do pisania (kredki, ołówki, markery, papier i notatniki), aby dziecko mogło ćwiczyć pisanie prostych zdań o specjalnych rzeczach, które robił lub widział w ciągu dnia. Zapytaj o to, co napisał, i niech go przeczyta na głos. Zaoferuj zachętę, wyświetlając jego pisma na lodówce lub na ścianie w jej sypialni.

Liczby i zliczanie
Program przedszkola: Dzieci w tym wieku nauczą się rozpoznawać, pisać, porządkować i liczyć obiekty do liczby 30. Będą mogły dodawać i odejmować małe liczby (dodawać z sumą 10 lub mniej i odejmować od 10 lub mniej); to skupienie na dodawaniu i odejmowaniu będzie kontynuowane przez drugą klasę.