Ocieplanie poddasza

Jak dokładnie izolacja i ocieplanie poddasza obniża rachunki? Departament Energii w Polsce mówi, że ciepło w twoim domu zmienia się od ciepłego do chłodnego, dopóki nie będzie żadnych różnic temperatur między wszystkimi pokojami. Oznacza to, że urządzenia grzewcze i chłodzące muszą zużywać więcej energii, aby zapewnić Ci komfort. Zimą ciepło może powoli wydostawać się z salonu do piwnicy lub garażu, nie pozostawiając innego wyjścia, jak tylko włączyć ogrzewanie. Latem ciepło z zewnątrz dostaje się do twojego domu i musisz je rozproszyć, podkręcając klimatyzator. Agencja twierdzi, że izolacja i ocieplanie poddasza to świetny sposób na przeciwdziałanie skutkom tych ekstremalnych warunków pogodowych w twoim domu poprzez przeciwdziałanie przepływowi ciepła. Ocieplenie poddasza zapobiega ucieczce ciepła przez ściany, podłogę i sufit w chłodne dni. Blokuje również ciepło zewnętrzne przed wejściem do mieszkania w ciepłe dni. Dzięki izolacji w domu zużywasz mniej prądu, ponieważ nie musisz korzystać z grzejnika i prądu przemiennego do maksymalnego poziomu, aby czuć się komfortowo.


Kontrola izolacji – znając je wszystkie, nadszedł czas, aby sprawdzić swój stary dom przed przeprowadzką lub sprzedażą nieruchomości. Oto, czego potrzebujesz przed rozpoczęciem pracy.
Nierówna temperatura – przed otwarciem jakichkolwiek desek podłogowych lub wybicia otworów w ścianie spróbuj sprawdzić, czy temperatury w pokojach są różne. Wyłącz sprzęt grzewczy lub chłodzący, zamknij okna i spróbuj zmierzyć temperaturę w każdym pomieszczeniu. Jeśli czujesz się wyjątkowo chłodno w salonie, ale nie w kuchni, ściany mogą być słabo izolowane. Możesz także użyć inteligentnego czujnika temperatury, aby uzyskać dokładniejsze odczyty. Zwróć uwagę na te obszary.
Nagłe przeciągi – materiały izolacyjne nie tylko blokują ciepło; uszczelniają również Twój dom, aby upewnić się, że zimne powietrze z zewnątrz nie wycieka do twoich pomieszczeń. Jeśli nie widzisz żadnych pęknięć lub szczelin lub nie masz pewności co do luk, które widziałeś, zapal je i poproś inną osobę, aby obserwowała drugą stronę ściany lub podłogi. Jeśli zobaczą światło prześwitujące, oznacza to, że ściany i podłogi nie mają izolacji i konieczne jest ponowne ocieplanie poddasza.
Problemy z szkodnikami – słabo uszczelnione i izolowane sufity, podłogi i ściany nie tylko służą jako portal do wchodzenia zimnych przeciągów, ale są także bramą dla wszelkiego rodzaju szkodników, które mogą dostać się do twojego domu. Mały gryzoń może z łatwością przedostać się do szczeliny, w której powinna znajdować się izolacja, i powodować różnego rodzaju problemy.