Prywatne żłobki Białołęka

Co powinni zrobić rodzice i jak powinni zareagować, zostawiając swoje dziecko w miejscu jakim są żłobki Białołęka?
Rodzice pozostawiając swoje dziecko w żłobku na Białołęce powinni działać naturalnie i skutecznie, aby nie przedłużać separacji. Z drugiej strony nie powinni się spieszyć, aby dziecko poczuło się bezpiecznie w nowym miejscu. Dzieci z pewnością okażą swoje niezadowolenie z powodu odejścia rodziców płacząc, ale przedłużenie separacji powoduje większy niepokój dziecka. Dzieci są świadome faktu, że ich płacz dłużej utrzymuje rodziców przy sobie. Rodzice muszą dać nauczycielom szansę na pocieszenie dzieci podczas separacji, aby mogli zdobyć zaufanie. Przyspieszy to tworzenie nowych relacji.

„Dlaczego moje dziecko płacze, kiedy wychodzę z pokoju dziecinnego?” Bardzo często rodzice, którzy zostawiają swoje dziecko płaczące w żłobku, wyobrażają sobie, że krzywdzą go w ten sposób. Dziecko z pewnością na początku okaże niezadowolenie z nowej sytuacji i zmian płacząc. Nie oznacza to jednak, że nie dostosuje się skutecznie do nowego środowiska. Często dzieci, które płaczą, gdy ich rodzice wychodzą, zaczynają się bawić i bawić zaraz po zamknięciu drzwi. Nawet dorosły ma trudności z wejściem do nowego środowiska; jest to związane z brakiem poczucia bezpieczeństwa. Dorośli mają okazję wyrazić swój niepokój i wiedzieć, jak poradzić sobie z nową sytuacją. Dla dziecka jedynym możliwym sposobem wyrażenia swojego niepokoju jest płacz. W pierwszych dniach dzieci głównie koncentrują się na rozstaniu z mamą i tatą; z tego powodu rodzice nie powinni myśleć, że płacz ich dziecka oznacza, że ​​nie lubią pokoju dziecinnego.

„Dlaczego moje dziecko zaczyna płakać, kiedy widzi mnie przy drzwiach w czasie odbioru?” Często dziecko w ciągu dnia nie wykazuje żadnych negatywnych emocji w żłobki Białołęka, ale zaczyna płakać, gdy tylko zobaczy swoją mamusię lub tatusia, kiedy przyjdzie je odebrać. To powszechna reakcja. Dzieci silniejsze emocjonalnie i bardziej rozwinięte nie płaczą w ciągu dnia w pokoju dziecinnym. Koncentrują się na badaniu nowego środowiska i nowych procedur w celu szybszego dostosowania. Płacz w momencie spotkania z rodzicami wskazuje, że dziecko było w stanie odłożyć negatywne emocje na „później” – aby podzielić się nimi z rodzicem. Te dzieci, które spędzają czas na zwiedzaniu nowego miejsca jakim są żłobki Białołęka, są w stanie szybko zrozumieć otoczenie, zyskując poczucie bezpieczeństwa. Ten rodzaj reakcji jest emocjonalnie bardziej dojrzały i powoduje szybsze dostosowanie się do pokoju dziecinnego.

NOWE ŚRODOWISKO, NOWE TRASY.
Chociaż środowisko żłobka Białołęka jest bardzo przyjazne dla dziecka, może być czasem wyzwaniem i trudne dla niego. Jednak wszystkie dzieci potrzebują procedur i porządku, dlatego wyzwania te można szybko pokonać. Każde dziecko ma swoje rutyny dotyczące higieny, jedzenia, spania itp. Przebywanie w żłobku stymuluje niezależność dzieci, daje możliwość obserwowania innych dzieci, a co najważniejsze – zapewnia porządek i powtarzalność wszystkich codziennych rutyn. Powoduje to poczucie bezpieczeństwa. Dzieci, które nie mają ustalonych godzin i godzin karmienia, spania lub zabawy w domu, nie mają żadnych problemów z zaakceptowaniem rutynowych żłobków. Często te dzieci przystosowują się znacznie szybciej. Poczucie bezpieczeństwa zyskuje się szybko dzięki porządkowi zapewnianemu przez procedury które panują w miejscu jakim są żłobki w dzielnicy Białołęka.

TWORZENIE STOSUNKÓW Z INNYMI DZIEĆMI – WPROWADZENIE DO ŻYCIA SPOŁECZNEGO – zasady bycia w grupie – Wejście do grupy rówieśniczej i wprowadzenie do nawiązywania relacji to kolejne wyzwanie dla przedszkola dla dziecka. Dzieci muszą radzić sobie ze swoim „egoizmem” typowym dla małych dzieci. Z czasem dowiadują się, że na przykład zabawki są nie tylko dla nich, ale mogą być udostępniane innym osobom. Muszą także nauczyć się czekać na swoją kolej (na przykład czekając, aby umyć ręce, otrzymać kredki do malowania itp.). Dzieci bez rodzeństwa mają szansę przezwyciężyć trudne emocje, takie jak zazdrość o uwagę dorosłych. Uczą się, jak pomagać również innym. Bycie w grupie jaką są żłobki Białołęka jest pierwszym treningiem umiejętności społecznych i okazją do zapoznania się z zasadami funkcjonowania w grupie społecznej. W tym czasie dzieci przy wsparciu dorosłych i żłobków mają szansę przezwyciężyć wszystkie trudne emocje towarzyszące okresowi adaptacji.