Niepubliczne przedszkole Mokotów ogłasza rekrutację!

Porozmawiaj z dzieckiem o jego przedszkolnej pracy. Często trudno jest odczytać rysunki dziecka, nawet jeśli dziecko wie dokładnie, co to jest. Kiedy pytamy: „Co to jest?”, Mówimy, że powinno to wyglądać jak coś, co moglibyśmy rozpoznać. Zamiast tego zadawaj otwarte pytania, takie jak „Opowiedz mi o swoim zdjęciu”. Możesz także opisać konkretne czynności, które robi Twoje dziecko, mówiąc: „Robisz krótkie linie, widzę, że używasz czerwonego, zielonego i niebieskiego .

Możesz także opisać czynności, które wykonuje Twoje dziecko lub materiały, których używa, mówiąc:„ Używasz miękkiego pędzla, zauważyłem, że robisz małe kółka, używasz dwóch kredek jednocześnie! ”

Naśladuj swoje dziecko. Zamiast rysować własne zdjęcie, usiądź z dzieckiem i naśladuj jego działania. Twórz duże bazgroły, małe linie lub ćwicz rysowanie okręgów. Jeśli twoje dziecko koncentruje się na tym, co rysujesz lub na tym, jak „dobre” jest twoje zdjęcie, jest mniej prawdopodobne, że będzie ono kreatywne i kreatywne. Zbierz szeroką gamę materiałów do wykorzystania przez dziecko, takie jak farba, kolorowe kredki, kreda, ciasto do zabawy, markery, kredki, pastele olejne, nożyczki i stemple. Wymieszaj, wprowadzając nieoczekiwane materiały, takie jak końcówki Q, dinozaury, suchy makaron lub fasola.

Czy zauważyłeś kiedyś, że zajęcia artystyczne w placówce jaką jest niepubliczne przedszkole Mokotów stają się znacznie mniej zabawne, gdy są podyktowane przez kogoś innego? To samo dotyczy dzieci – pozwól im decydować, jakich materiałów chcą użyć oraz jak i kiedy ich używać. Może chcą oderwać papier od kredki i użyć go wzdłuż papieru, zamiast pisać końcówką. Zachowaj otwartość. Zamiast siadać z myślą o konkretnym planie lub wyniku, pozwól dziecku odkrywać, eksperymentować i używać wyobraźni. Dzieci mogą zrobić duży bałagan lub kilkakrotnie zmienić zdanie – to wszystko jest częścią procesu twórczego. Skoncentruj się na procesie, a nie na produkcie. Zachęcanie dziecka do działania nieustrukturyzowanej sztuki pomaga mu pracować z wewnętrzną motywacją i taką zasadą kieruje się niepubliczne przedszkole Mokotów o nazwie Wszystkie Skarby Mamy. Uczy ich swobodnego wyrażania się, nie martwiąc się o to, co myślą inni. Jeśli dużo uwagi poświęca się produktowi końcowemu lub poświęcamy dużo energii, by chwalić efekt końcowy, dziecko może być bardziej skłonne do robienia rzeczy, aby uzyskać twoją zgodę, niż robić to, co chce. Część koncentracji na tym procesie wymaga zachęcania do wysiłku; badania i wysiłek są ważniejsze niż produkt końcowy. Zauważ ich ciężką pracę! Odpuść sobie. Tak długo, jak dziecko jest bezpieczne w placówce jaką jest niepubliczne przedszkole Mokotów, pozwól mu badać nowe tereny i biegać do woli. Dzieci mogą spędzać większość czasu na ostrzeniu kolorowych ołówków zamiast rysowania nimi – to zupełnie normalne. Dzieci w niepublicznym przedszkolu na Mokotowie uczą się poprzez zabawę, odkrywanie oraz próbę i błąd. Kiedy dajemy im swobodę odkrywania, uczą się tworzyć i eksperymentować w nowy i innowacyjny sposób. ć