Zagęszczanie włosów naturalnymi sposobami

Olej rycynowy to świetny naturalny środek, który nie tylko nadaje włosom delikatny połysk. Spróbuj użyć go jako głębokiej maski kondycjonującej, wmasowując olej rycynowy we włosy i cebulki, a następnie pokrywając go przez godzinę lub dwie. Następnie musisz umyć włosy szamponem i odżywić je, ponieważ zbyt dużo olejku może spowodować, że włosy będą luźne i tłuste. Masuj skórę głowy i rozważ wymieszanie własnej maski do włosów DIY przy użyciu bananów i oleju z pestek winogron. Następnie możesz nałożyć mieszankę bezpośrednio na włosy. Oleje, w tym olej z pestek winogron zawiera kwasy tłuszczowe, które sprawiają, że włosy są grubsze i zagęszczone – banany są również bogate w witaminy z grupy B i potas, co chroni łodygę włosów i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Ta kombinacja stymuluje przepływ krwi w skórze głowy i chroni trzon włosa, dzięki czemu włosy stają się dłuższe, grubsze i zdrowsze. Olej kokosowy, olej arganowy i oleje jojoba są również doskonałe do zabiegów wspomagających zagęszczanie włosów. Jojoba naśladuje nawet naturalny olejek z łoju ludzkiego, więc zdecydowanie pomaga promować zdrowe włosy, zapobiegając ich nadmiernemu wysuszeniu i łamliwości.

Spróbuj także zielonej herbaty. Wykazano, że zielona herbata jest dla ciebie tak dobra na wiele sposobów, w tym potencjalnie zmniejsza ryzyko raka i cukrzycy typu 2. Zielona herbata może również działać antyandrogenowo, co może pomóc zmniejszyć ryzyko łysienia. Zdecydowanie potrzebujemy więcej badań na ten temat, ale wygląda na to, że może to pomóc i nie zaszkodzić!

Innym popularnym lekarstwem jest metoda inwersji na porost włosów, która pomaga waszym włosom urosnąć o jeden cm w zaledwie tydzień. Metoda inwersji polega na odwróceniu głowy do góry nogami pod wygodnym kątem i masowaniu skóry głowy ciepłym olejem. Jednym z klinicznie udowodnionych leków na wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet jest preparat na zagęszczenie włosów, który rozszerza naczynia krwionośne do skóry głowy. Oznacza to, że tak, możliwe jest, że wspomaganie przepływu krwi do skóry głowy metodą odwrócenia może powodować wzrost i zagęszczanie włosów (chociaż to nie zostało udowodnione). Ważną rzeczą podczas wypróbowywania tych naturalnych środków stymulujących wzrost i zagęszczanie włosów jest zajęcie się podstawowym problemem. Jeśli masz problem zdrowotny powodujący wypadanie włosów, nawet najpopularniejszy środek na zagęszczanie włosów i ich porost może nie pomóc w zwiększeniu grubości włosów.