Czym jest projektowanie wnętrz?

Słyszałeś kiedyś o tych wszystkich terminach z dziedziny jaką jest projektowanie wnętrz, ale nie wiesz co one naprawdę oznaczają? Wszystko, co możesz wiedzieć o projektowaniu wnętrz, to że potrzebujesz pomocy w tworzeniu pięknej i funkcjonalnej przestrzeni wewnętrznej; ale komu powinieneś pomóc? Dawno, dawno temu były to odrębne tytuły zawodowe, ale wraz z coraz bardziej zaawansowanym szkoleniem i specjalistyczną edukacją wewnętrzną rozróżnienie staje się coraz bardziej rozmyte.

Termin „Projektant wnętrz”, który prawdopodobnie będzie Ci najbardziej znany, jest najczęściej używanym terminem definiującym kogoś w tej dziedzinie. Projektanci wnętrz mogą pracować na różne sposoby nad projektem budowlanym lub remontowym. Różni specjaliści z zakresu jakim jest projektowanie wnętrz, będą mieli szeroką gamę sposobów pracy. Projektanci wnętrz są zwykle zaangażowani we wszystkie aspekty planowania i wykończenia przestrzeni wewnętrznej. Zwykle będą odpowiedzialni za sztukę, estetykę, funkcję i przepływ przestrzeni, w których mieszkamy.

Z drugiej strony znajduje się architektura to projektowanie aspektów konstrukcyjnych i technicznych budynku. Architektura i projektowanie wnętrz to ramię architektury wnętrz, które specjalizuje się w zrozumieniu architektonicznej strony przestrzeni. Ktoś ze umiejętnościami w architekturze wnętrz (taki jak Wesołowscy Design) byłby zaangażowany bardzo wcześnie w projekt, zanim budynek zostanie nawet zbudowany, i doradzi w ustaleniu kluczowych wymagań konstrukcyjnych, które wpłyną na ostateczne wykorzystanie przestrzeni poprzez odpowiednie projektowanie wnętrz.