Waterman – pióra wieczne

Myślisz, że może chcesz rozgałęzić się z długopisu? Oto kilka powodów, dla których warto wypróbować wieczne pióra: Czuje się lepiej. Ponieważ pisanie długopisem nie jest tak trudne, jak przy pisaniu długopisem, pisanie przy użyciu fontanny jest znacznie łatwiejsze. Pozwala na dłuższe pisanie bez zmęczenia. Łatwiej jest wejść w ruch, używając czegoś, co naprawdę płynie. To jest lepsze dla środowiska. Długopis, gdy zużyjesz cały atrament, wyrzucasz go do kosza. Chociaż możesz kupić jednorazowe pióra wieczne, większość z nich nie jest przeznaczona do wyrzucenia. Kiedy skończy Ci się atrament, po prostu napełnij zbiornik i wrócisz do pracy.

Bardziej ekonomiczne na dłuższą metę są pióra Waterman. Nie chcę myśleć o ilości pieniędzy, które wyrzuciłem lub straciłem w postaci na wpół używanych długopisów. Ze względu na ich jednorazowy charakter jestem z nimi dość nieostrożny. Jeśli zgubię, no cóż, mogę kupić zupełnie nową paczkę. W wiecznym piórze Waterman jest coś, co inspiruje Cię do opieki. Ogromna cena niektórych modeli z pewnością ma z tym coś wspólnego. Ale tradycją pióra wiecznego Waterman jest aura ponadczasowości i trwałości, która zachęca właściciela do jej ochrony; może nawet stać się pamiątką rodzinną. W rezultacie, oprócz początkowej inwestycji w pióro, jedynym powtarzalnym wydatkiem, jaki będziesz ponosić, jest od czasu do czasu kupowanie większej ilości atramentu. W rezultacie oszczędzasz pieniądze na dłuższą metę dzięki wiecznemu pióru od Watermana w porównaniu do długopisu. Sprawia, że ​​pismo kursywne wygląda lepiej.

Oprócz zmniejszenia zmęczenia, lekki dotyk i płynne ruchy rąk, które są wymagane przez wieczne pióro, sprawiają, że pismo ręczne wygląda lepiej. Sprawia, że ​​czujesz się jak pan. Przyznaję – jednym z uroków pisania piórem wiecznym Waterman jest to, że sprawia, że ​​czujesz się niesamowicie. W pisaniu przy użyciu tego samego narzędzia, którego używali Teddy Roosevelt i Winston Churchill, jest coś, co sprawia, że ​​czujesz się jak prawdziwy dżentelmen i uczony.