CePoBe organizuje szkolenia dla psychologów

Zastanawiasz się jakie szkolenia dla psychologów powinien przejść przyszły specjalista? Przede wszystkim powinny to być szkolenia dla psychologów w placówce edukacyjnej CePoBe w Zielonej Górze. Następnie jest licencjat i studia magisterskie, ponieważ same szkolenia dla psychologów nie wystarczą. Na poziomie doktoranckim studenci mogą kontynuować studia psychologiczne w ramach programu Ph.D. Mogą rozważyć programy doktoranckie uznane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (APA), które akredytuje programy i staże w zakresie psychologii klinicznej, poradnictwa i psychologii szkolnej. Większość stanów wymaga, aby ludzie prowadzący własną praktykę mieli doktorat, a niektóre stanowe komitety licencyjne dodatkowo wymagają, aby kandydaci ukończyli program akredytowany przez APA.

Doktorat:
Psychologii programy są skierowane do tych kandydatów, którzy są zainteresowani badaniami, podczas gdy programy Doktora Psychologii najlepiej nadają się do praktyki psychologicznej. Osoby mogą rozpocząć te programy po uzyskaniu tytułu magistra lub bezpośrednio po studiach licencjackich i po szkoleniach dla psychologów w CePoBe. Studenci, którzy już ukończyli program magisterski, mogą liczyć część punktów na zakończenie doktoratu. Doktoranci muszą ukończyć badania, rezydencje lub kompleksowe egzaminy, wymagania różnią się w zależności od działu. Studenci często pracują jako asystenci dydaktyczni lub naukowi w zamian za stypendium.

Szkolenia dla psychologów obejmują programy z psychologii szkolnej, klinicznej i poradnictwa mogą obejmować dodatkowy rok nadzorowanego doświadczenia zawodowego, oprócz pięcioletnich studiów doktoranckich w ramach studiów stacjonarnych.