Konstrukcje dachowe Gorzów

Krokiew jest elementem konstrukcyjnym stosowanym jako część składająca się konstrukcje dachowe Gorzów. Zazwyczaj biegnie od kalenicy lub bioder dachu do płyty ściennej ściany zewnętrznej. Krokwie są zwykle układane szeregowo, obok siebie, zapewniając podstawę do podparcia pokładów dachowych, pokryć dachowych i tak dalej. Krokwie są zazwyczaj wykonane z drewna lub stali i można je ukryć w konstrukcji dachu lub pozostawić narażone na działanie przestrzeni poniżej. Mogą mieć listwy ułożone na nich i prostopadłe do nich, aby przymocować pokrycie dachu.

Krokwie mogą być stosowane jako kluczowy element różnych rodzajów jakie mają konstrukcje dachowe Gorzów. Dach pary składa się z dwóch wspartych o siebie krokwi, przywiązanych tam, gdzie spotykają się u góry. Krokwie siedzą na płycie ściennej, która jest skutecznym sposobem na rozłożenie obciążenia wywieranego przez konstrukcję dachu przez ściany bez tworzenia punktów nacisku, w których każda krokiew styka się ze ścianą. Zamknięty dach dla pary dodaje belki stropowe biegnące poziomo między stopniami krokwi, aby podeprzeć sufit i uczynić konstrukcję znacznie sztywniejszą.

W celu zwiększenia potencjalnych rozpiętości konstrukcji dachowej w mieście Gorzów bez pogorszenia stabilności ścian, zwiększenia rozmiarów krokwi lub przyciągnięcia dodatkowych kosztów, wprowadzono płatwie. Biegną one prostopadle do krokwi, zapewniając dodatkową sztywność. Dzięki zainstalowaniu płatwi w miejscu na konstrukcje dachowe Gorzów krokwie nie muszą już być tak grube i ciężkie, co pozwala na większe potencjalne rozpiętości.