Bramy segmentowe czy bramy zwijane?

Zarówno bramy zwijane, jak i bramy segmentowe można dostosować do swojego otworu, ale bramy zwijane można budować tak, aby pasowały do ​​większych rozmiarów. Bramy segmentowe są dostępne tylko w ustalonych przyrostach, a bramy zwijane można budować dokładnie według potrzebnych wymiarów.

Wybierając stalowe bramy segmentowe, pamiętaj, że są dostępne w krokach co 2 cale szerokości i co 15 centymetrów wysokości. Aluminiowe bramy segmentowe są dostępne w odstępach 20 cm w obu kierunkach. Listwy lub sekcje dla każdego rodzaju drzwi są zupełnie inne. Brama zwijana składa się z listew, które zwykle mają wysokość 2 5/8 ”, ale mogą mieć wysokość 1 ½”, natomiast brama segmentowa może składać się z większych sekcji.


Jeśli panujesz zmienić bramy segmentowe lub wybierasz nowe do swojego domu, zapoznaj się z ofertą firmy Beditom. Obie wersje drzwi stworzą bardzo estetyczny wygląd.

Grubość, materiał i wykończenie różnią się w zależności od producenta, jednak drzwi zwijane są wykonane ze stali, stali nierdzewnej i aluminium. Bramy segmentowe od Beditom są najczęściej dostępne w stali, ale są również dostępne w aluminium. Każdy typ bramy segmentowej ma różne grubości, które można zastosować, ale bramy zwijane są zwykle produkowane w większym rozmiarze niż bramy segmentowe. Bramy segmentowe są wykonane z anodowanego aluminium, wstępnie lakierowanej stali lub stali malowanej proszkowo – ich sztuczka polega na tym, że sekcje mogą być gładkie lub wytłaczane.