Kominiarz Gdańsk przeprowadza kontrolę komina

Co właściwie robi kominiarz Gdańsk i jak długo to trwa? W Gdańsku kominiarze przeprowadzają zamiatanie i kontrolę w tym samym czasie, podczas gdy w innych miejscach mogą przeprowadzać zamiatanie jednego roku, a kontrolę w drugim. Operacja zamiatania, którą przeprowadza kominiarz Gdańsk, może potrwać od 10 do 30 minut, w zależności od tego, czy właściciel domu zawarł odpowiednie przygotowania do kominiarza i czy masz wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domu. Samo czyszczenie zwykle zajmuje maks. 10 minut, ale zależy również od długości i stanu przewodu kominowego.

Czy podczas zamiatania komina tworzy dużo sadzy? Jeśli komin, kominek i system grzewczy zostały prawidłowo zainstalowane i sprawdzone, nie powinno być stwierdzenia, że ​​z kominka wydobywa się dużo sadzy. Jeśli musisz zamiatać z domu, przez zamiatającą właz, może być więcej sadzy, ale na pewno niewiele.

Co powinieneś zrobić, zanim przybędzie do Ciebie kominiarz Gdańsk? Czy musisz coś zrobić podczas i / lub po przeprowadzeniu zamiatania? Właściciel domu powinien dokonać ustaleń dotyczących kominiarza, ułatwiając dostęp do drabiny, klapy sadzy i klapy zamiatania. Podczas i po zamiataniu dobrze jest zadawać pytania dotyczące ogólnego bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Następnie otrzymasz audyt dotyczący komina i ogólnego bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jeżeli operacja zamiatania i inspekcja wykryły błędy i usterki, będą one musiały zostać usunięte w ciągu 30 dni, po czym raport zostanie wysłany do straży pożarnej.