Czy chusteczki nawilżane bambusowe są dobre dla planety?

Jest to pytanie, na które konsumenci mają obecnie trudności. W przypadku chusteczek nawilżanych z bambusa do tej pory obowiązywał jedynie obowiązek deklaracji w odniesieniu do składników balsamu. Szczegóły dotyczące materiałów włóknistych w chusteczkach, jakie widzimy w produktach tekstylnych, można znaleźć na opakowaniu tylko w bardzo rzadkich przypadkach.

Jest to również powód, dla którego w niedawno przeprowadzonym badaniu zaledwie jeden na dziesięciu konsumentów podejrzewał plastik w tej kategorii produktów, podczas gdy większość chusteczek nawilżanych w rzeczywistości zawiera surowce pochodzenia kopalnego. Teraz, gdy internet jest pełen zdjęć zanieczyszczonych plaż, konsumenci przekonali się, że plastik nie ulega łatwemu rozkładowi. Podczas gdy większość konsumentów zdaje sobie sprawę, że w plastikowych torbach lub butelkach PET znajdują się materiały oparte na paliwach kopalnych, świadomość tego, że wilgotne chusteczki zawierają tworzywa sztuczne oparte na paliwach kopalnych, jest bardzo niska. „Włókienniczy” charakter chusteczek sugeruje materiał, który w łańcuchu skojarzeniowym kojarzony jest z tekstyliami. W rezultacie większość konsumentów łączy wilgotne chusteczki nawilżane bambusowe raczej z bawełną niż z plastikiem. Nadal istnieje spory brak wiedzy w tej dziedzinie.

Nawet kupując produkty jednorazowe, coraz większa liczba konsumentów kładzie większy nacisk na znaczenie ekologicznego sposobu życia. Konsumenci kupujący chusteczki nawilżane bambusowe zdają sobie sprawę z władzy, jaką posiadają i domagają się, aby marki i detaliści poważnie traktowali ich życzenia. Dla wielu ludzi życie w zrównoważony sposób nie jest tylko pustym frazesem, ale stało się ich paradygmatem. Starają się działać i zachowywać w sposób, który nie obciąża świata. Jednocześnie badania i nowe możliwości techniczne wypuściły na rynek gamę produktów, które znacznie ułatwiają nam codzienne życie. W szczególności na popularności zyskują praktyczne środki higieniczne i czyszczące takie jak chusteczki nawilżane bambusowe, które wspierają aktywny i swobodny tryb życia. Pod tym względem mokre chusteczki są wymieniane jako jeden z wielu przykładów.