Wikingowie i biżuteria srebrna bursztyn

Wśród Wikingów bursztyn uważano za łzy Freyji, ich bogini miłości i piękna. Nosiła naszyjnik zwany Brisingamen, wykonany przez czterech krasnoludzkich rzemieślników ze złota i bursztynu. Dla starożytnych Greków bursztyn był łzami córek Apolla, boga słońca. Ten klejnot jest tak popularny i ceniony w krajach północnych, że król pruski Fryderyk Wilhelm I podarował cały pokój rosyjskiemu carowi Piotrowi Wielkiemu. Z biegiem lat wystrój był rozbudowywany, ostatecznie zajmując 590 stóp kwadratowych powierzchni i zużywając ponad 13 000 funtów bursztynu z którego powstawała biżuteria srebrna bursztyn.

Była to słynna „Bursztynowa Komnata”, która zniknęła w rękach nazistów podczas II wojny światowej i nigdy nie została odzyskana. Pokój był odtwarzany przez dwie dekady (1979 do 2003), kiedy w Petersburgu zainstalowano ostateczne mozaiki.

Metafizyczne właściwości jakie ma biżuteria srebrna bursztyn – Uważa się, że biżuteria srebrna bursztyn pomaga absorbować negatywną energię i uwalnia jasną, kojącą energię, pomagając uspokoić nerwy i ożywić usposobienie jak słoneczny słoneczny dzień. Różne kolory bursztynu są często używane na czakrach z odpowiednimi kolorami, aby ułatwić otwieranie i oczyszczanie. Żółty bursztyn był tradycyjnie używany przez naturalnych uzdrowicieli w celu poprawy pamięci, zwiększenia elastyczności umysłowej i stworzenia zrównoważonego procesu decyzyjnego. Bursztyn był również używany, historycznie, jako talizman odwagi i pewności siebie i uważano, że przynosi szczęście wojownikom w bitwie. W niektórych kulturach biżuteria srebrna z bursztynem symbolizuje odnowienie ślubów małżeńskich i służy do zapewniania obietnic. Jest noszony przez starszych jako symbol ich wytrwałości i mądrości.