Zleć nam ocieplanie pianą PUR!

Pianka poliuretanowa na ocieplanie pianą PUR stosowana jest do izolacji budynków od ponad 50 lat. Obecnie często wykorzystuje się go do ocieplania dużych powierzchni, np. ścian fundamentowych, ale można go stosować także na mniejszą skalę, np. przy ścianach fundamentowych. do izolacji obwodów drzwi i okien.

W tym artykule poznasz zalety pianki poliuretanowej na ocieplanie pianą PUR, które sprawiły, że jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań izolacyjnych wśród wykonawców budownictwa.

PIANKA POLIURETANOWA POSIADA WYSOKĄ WARTOŚĆ R
Jeśli znasz izolację budynków, prawdopodobnie słyszałeś o wartości R. Wartość R to jednostka miary, która odnosi się do zdolności danego rodzaju izolacji do zapobiegania przenikaniu ciepła. Obliczenia opierają się na grubości i przewodności cieplnej danego materiału. Im wyższa wartość R, tym lepsza będzie izolacja.

Wiadomo, że izolacja z pianki poliuretanowej, ocieplanie pianą PUR ma wyższą wartość R niż większość innych rodzajów izolacji. Na przykład Adfoam pro 1875 (rodzaj pianki izolacyjnej zaprojektowanej specjalnie do drzwi i okien) ma wartość R wynoszącą R5 na cal kwadratowy, podczas gdy izolacja z wełny mineralnej wynosi zwykle od 3,5 do 4.