Usługi architektoniczne

Poszukujesz informacji na temat: przestrzeni jej optymalnego wykorzystania przy równoczesnym zyskaniu lojalności pracowników? Przeczytaj artykuł i zmień swoją firmę.

1. Zaplanuj współpracę
Współpraca przy projektowaniu przestrzeni to najbardziej ważny moment w Twojej firmie. Już na samym początku warto wdrożyć architektów zajmujących się aranżacją wnętrza Twojej firmy. Taka współpraca umożliwi zaplanowanie i skomponowanie przestrzeni z celami Twojej korporacji. Umożliwi również zaplanowanie całego budżetu z uwzględnieniem wszystkich elementów, które będą składać się na przestrzeń przedsiębiorstwa. Zatem plan powinien uwzględniać wszystkie szczegóły aranżacji przestrzeni.

2. Wyprzedzaj fakty
Wyprzedzanie faktów to podstawowa wartość dobrze zarządzanego zespołu. Dlatego zatrduniaj firmę, która określi całość aranżacji wraz z analizą biznesową zapotrzebowani pracowników oraz badań środowiska pracy. Warto postawić na kreatywność przestrzeni, tak aby wzbudzała pożądane wyzwolenie energii u pracowników. Podczas planowania etapów projektu zazwyczaj architekci są wprowadzani dopiero na etapie wprowadzania wyposażenia wnętrza. Oznacza to, że architekt dostaje zaledwie kilka do kilkunastu miesięcy na badanie i zaprojektowanie całości pomieszczenia. Sugeruje to zwiększenie szybkości a pewne części zostają pominięte. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bardzo wczesnemu wdrożeniu projektantów wnętrz, można skupić się na realizacji całego przedsięwzięcia i zrealizować kompleksowe doradztwo w planowaniu środowiska pracy.

3. Jak planować projekt aranżacji wnętrza?
Kilka kroków pokaże tobie w jaki sposób zrealizować marzenie o idealnej przestrzeni firmy. Najpierw określisz wspólnie z architektami wnętrz, który budynek jest najlepszy do realizacji pomysłu. Później będziesz uczestniczyć w planowaniu badań biznesowych: określisz potrzeby swoje, pracowników, funkcjonalność miejsca czy sposób przemieszczania się w miejscu pracy. Tak zaprojektowane przestrzenie powstają przez kilka miesięcy, równocześnie zaspokajają potrzeby wszystkich pracowników i służą im latami. Kiedy badania są wykonane i budynek wybrany trzeba określić rozmieszczenie poszczególnych sektorów i miejsc dla pracowników w przestrzeni pracy. To czas na wstępne koncepcje projektu architektonicznego, z których następnie klient wybierze dla niego najbardziej optymalną wersję.

4. Zaproponuj rozwiązania i daj wybór
Dawanie możliwości wyboru klientowi wzmacnia więź i zwiększa prawdopodobieństwo ponownego wyboru Twojej firmy. Dlatego bądź przygotowany na współpracę w zakresie: organizacji sposobu wymiany wiedzy; możliwości przesuwania elementów przestrzeni; sposobu współpracy; wyglądu pomieszczeń; podziału na sektory; wdrożenia technologii do przestrzeni pracy. Skoordynowanie przestrzeni z priorytetami firmy sprzyja efektywnemu zarządzaniu całością zespołu. Dobrym rozwiązaniem dla niemal każdej korporacji jest wygospodarowanie przestrzeni publicznej tylko dla tej firmy. Taki sposób realizacji projektowania przestrzeni wzbudzi nie tylko optymizm pracowników ale również ich zaufanie i lojalność.

Tak skomponowany projekt przyniesie Tobie lojalnych pracowników, którzy będą z zadowoleniem przychodzić do pracy. Przestrzeń to kreatywne miejsce, które może wzbudzać energię wśród pracowników i przyczyniać się do efektywności firmy. To doskonała wizytówka nowoczesnego pracodawcy.